Voolukatkestus

October 12, 2010

Täna juhtus huvitav lugu. Tulin peale tööd koju, vedelesin niisama arvutis umbes kl 8 paiku õhtul, mõtlesin, et mida kasulikku veel võiks teha endale ja ühiskonnale. Äkki hakkasid toas tuled vilkuma, arvuti pani pildi tasku, aga hetke pärast tuli jälle pilt ette, aga laelamp vilkus edasi.

Mõtlesin, et misasi see siin siis nüüd toimub? Ei jõudnud mõtet veel lõpuni mõelda, kui äkki oli plaksti köök/tuba/keskkond pime.

Selge. Elektrivool kadunud. Toas kottpime.

Tänasin mõttes ennast, kellel mul küll erilisi ettevalmistusi eriolukordadeks tehtud pole, aga niipalju siiski on, et teadsin, et külmkapi külje peal ripub mul sinna magnetkinnitusega kinnitatud taskulamp. Kobasingi ennast käsikaudu sinnani välja, sain lambi kätte ja panin põlema. Töötas.

Esialgne valgus olemas ja paanika kustutatud, mõtlesin, mis edasi saab. Olen ju tsivilisatsiooni kõrgpunktis, nii et misiganes olukorraga tegu, on see ilmselt ajutine. Aga ei teeks ju paha võimudele teada anda. Leidsin oma iPhone’i ja selle brauseri abil leidsin elektrifirma kontaktandmed. Helistasin nende kontaktinfosse, kus mulle vastas reibas robotnaine: “kui soovite elektrikatkestusest teada anda, vajutage 1.” Nii ka tegin ja andsin teada.

Piilusin ka aknast ja rõdult õue ja sai selgeks, et tegu pole ainult minu korteri probleemiga, vaid vool on kadunud terves majas. Või õigemini kompleksis, kuhu kuulub sadu kortereid. Mis seal ikka, istume, ootame ja vaatame, mis saab. Vahepeal veel kuulsin, et õues mingid inimesed kolistasid, aga nende seltsi ei viitsinud minna täpsemalt majandama.

Kuna midagi targemat teha polnud, siis rebisin kotist oma iPadi välja ja mängisin pooleliolevat GTA: Chinatown Wars mängu. Sain päris mitu missiooni tehtud ja jõudsin umbes 15% pealt 20% peale. Vahepeal veel mõtlesin, et huvitav, kaua aku vastu peab? iPadi aku oli umbes 30% peal.

Aga kaua ei jõudnudki niiviisi sehkendada, kui umbes kell pool 10 vool juba tagasi tuli, nii et kokkuvõttes kestis voolukatkestus veidi üle 2 tunni.