Valimispäev

November 05, 2008

Täna olid Ameerikas presidendivalimised. Nüüdseks on need õnneliku lõpu saanud. Valiti ära kandidaat, kes mulle rohkem meeldis. Mina olen rahul ja saan nüüd magama minna.

Ma siin kohalikke uudiseid eriti ei vaata, seega kampaania on minust suures osas mööda läinud. Kandidaatide debatte siiski vaatasin. Aga täna oli ärevust õhus siiski tunda.

Minu jaoks algas hommik sellega, et kui metroosse läksin, siis kaks politseinikut tahtsid mu seljakoti läbi otsida, enne kui mind metroosse lubati. Ega selles midagi ootamatut polnud, sest metroos on igal pool sildid, et seljakotte võidakse läbi otsida. Ja nad olid igati sõbralikud, aga ilmselt polnud see lihtsalt juhuslik, vaid siiski valimistega seotud.

Töö juures käisin ühes lähedases valimisjaoskonnas ka, aga uksest sisse ei julgenudki minna, natuke liiga ametlik värk oli. Tegin siis niisama väljas pilte. Näiteks siin on sildid, mis hääletama juhatasid. Need on mõtlemiseks neile, kes Eestis peavad lahendama rahvuste küsimuse. Nimelt minu kontor asub linnaosas, kus on palju korealasi ja aasia söögikohti jms. Ja siltide pealt võite ise kokku lugeda, et mitmes keeles nad inimesi juhatavad.

Vote here

Voting station signs

Kesklinnas vist toimuvad ka mingid pidustused ja rahvas on tänavatel, aga ma ei viitsi välja minna, vaatan niisama telekat. Ma elan ju ka Harlemis, mustanahaliste linnaosas, ja kui CNN-ist tulemused tulid, siis korterites kõik ümberringi hõiskasid ja autod tänaval signaalitasid. Aga nüüd kell pool üks öösel on kõik juba maha rahunenud ja homme läheb elu uue hooga edasi.