Timelessi DVD arvustus

July 12, 2009

Eelmisel talvel ostsin endale Timelessi DVD. Aga alles nüüd suvel võtsin ka aega, et asi korralikult ja korduvalt nii kommentaaridega kui puhtalt läbi vaadata, ja kirjutaks siia siis mõned muljed.

Reklaamid ise on, nagu nimi ütleb, ajatud. Olles nüüd elanud mõnda aega vabas ja suures maailmas, võin öelda, et kõigil, kes vähegi midagi teistmoodi/nõukogude ajast mäletavad: hoidke seda meeles, ja mäletage, kui vähegi võimalik. See tuleb ainult kasuks, kui tead, et elada on võimalik rohkemalt, kui ainult ühte moodi. Ja see DVD hõlmab endas kogu seda kogemust.

DVD peal on eesti keeles kaks riba: puhtad reklaamid, ja koos kommentaaridega. Puhtad reklaamid ise on tõepoolest kullafond, seetõttu keskendun alljärgnevas rohkem kommentaaridele.

Kommentaaridest ootasin mõnevõrra rohkem. Algas asi suhteliselt nõrgalt, aga lõpus läks paremaks. Siin võib olla muidugi faktoriks ka portvein, mida vaatamise kõrvale tarvitasin :) aga üldiselt, kui vaatan kommentaaridega DVD-d, siis eeldasin, et kommentaarid jooksevad sisu/reklaamidega samal ajal. Aga siin DVD-l olid video/audiokommentaarid vaheldumisi sisuga. Mis võib olla nii hea kui halb, oleneb vaatenurgast.

Niki on armas tüdruk, ei saa midagi paha öelda, väga palju pilti oli just tema peale mängitud. Kommenteerisid väga paljud inimesed, kes 20 aastat tagasi just nende reklaamide tegemises osalesid, kas siis näitleja, operaatori, helilooja või muu asjapulgana. Nende puhul oleks ehk oodanud seda, et nad oleks helirida dubleerinud ja just ennast/enda tööd vaadates hüüdnud, et “no mida/sel päeval oli asi nii”. Aga ka praegusel kujul vaheldumisi kommentaare ja materjale vaadates sain palju targemaks.

Küsimused ja vastused mõjusid kohati, eriti alguses, suht kunstlikult ja tuimalt. Üks küsimus ja mittemidagiütlev vastus, no mis krdi formaat see on? Ilmselt olen liiga palju ameerika meelelahutusega harjunud, ootan elavust ja sujuvust. Aga kui küsimuste sisu kuulata, siis mida aeg edasi, siis seda paremini oli see reklaamide sisuga kokku mängitud. Ja DVD hinda on sisu kindlasti väärt. Nii et jookske, ostke, kui veel on.