Tere jälle

October 16, 2013

Pole just keeruline märgata, et ma pole siia ammu midagi kirjutanud. Võtsin nüüd kätte ja tegin kodulehe pisut ümber, kolisin Tumblrilt Octopressile.

Ümbertegemise käigus võtsin muuhulgas ette ka blogi vana sisu korralikult üle käia ja ümber toimetada. Hakkasin kirjutama 2003, uskumatu, et juba kümme aastat tagasi. See oli aeg enne Twitterit, Facebooki jms. Kuum sõna oli vist Orkut. Seega oli blogisse kogunenud hulk pahna, millel jäävat väärtust polnud ja mille pikemalt mõtlemata digitaalsesse prügikasti saatsin. Aga oli ka hulk päris naljakaid pärleid ja muidu huvitavaid kirjutisi. Kontrollisin ja uuendasin linke, mõnda kohta kirjutasin kommentaari juurde jms. Võttis küll päris palju õhtuid aega, aga ise olen rahul. Saab ka jälgida, kuidas keelekasutus ja suhtumine on aja jooksul edasi arenenud. Vast ma nüüd enam ei kirjuta asju, mida tänasest kümme aastat edasi endal piinlik lugeda oleks.

Tumblrilt Octopressile kolimiseks ei leidnud ühtegi olemasolevat head lahendust, seega kirjutasin ise selleks ühe skripti.

Muuhulgas ei leia siit enam kommenteerimisvõimalust. Kommentaaridest oli alati rohkem tüli kui tulu. Tagasisidet kuulan alati hea meelega, aga teiste kanalite kaudu. Huvilistele olen alati meilitsi, Twitteris, Facebookis jne piisavalt lihtsalt leitav.

Korra mõtlesin ka, mis selle saidi kontsept on? Blogide kohta öeldakse, et nad räägivad kas kirjutajast või lugejast. St kas kajastab peamiselt kirjutaja enda elu või pigem keskendub mingile teemaderingile, mis konkreetsetele lugejatele huvi pakub. Minu sait on olnud paras segapuder mõlemast ja ilmselt ka edaspidi. Päris isiklikke asju siit ei leia, küll aga hulga reisikirju ja muidu toimetamist. Sekka siis ka ühiskonnast, poliitikast ja tehnoloogiast.