Tallinn-Riia-Tallinn

August 15, 2003

Järjekordne tripp naabervabariigi pealinna. Tööasjus ikka, mitte niisama. Aga selle kõrvalt mõned tähelepanekud.

Lido on naljakas koht. Polnud seal enne käinud. Kui mahti on, minge ka. Mitte kesklinna, vaid ikka sinna kõige suuremasse, mis asub kuskil Daugava-äärse bulvari (õigem oleks vist öelda wannabe-kiirtee) ääres. Mingi naljakas segu Disneylandist ja vanaema köögist. Palkseinad, nende vahel sõidab üles-alla klaaslift, sekka ka rahvakunsti (blondide parukatega rahvarõivas tütarlapsed sebivad saalis ringi) ja nõukogude kitšši (mingi mõmmi aabitsa kohalik variant koos jänkude ja asjadega oli kenasti eraldi nurgakesse paigaldatud). Aga söögid olid head ja valik oli selline, et Tallinnas pole midagi sellist küll kohanud. Räägivad, et pidi ka Eestisse tulema. No saame näha.

Ilusad tüdrukud on sealt kuhugi kõik ära viidud. Ma ei tea, kas on suvega kokku kuivanud või midagi, aga varem oli seal asi sellel rindel märksa parem.

Riia juures on mingi wicked ümbersõit. Riiga sisse minnes on OK, aga Riiast välja tulles on totaalne segadus. Sildid ei suuna mitte otse Tallinna peale, kuna kogu see Via Baltica viadukt on remondis, vaid üritavad mingi hullu ringiga suunata läbi Valmiera. Aga on sõidetav nii, et tuled Valmiera teeotsa peale ja siis natuke aega sõidad seda pidi justkui Valmiera poole ja siis äkki mingi silt on vasakule Saulkrasti pihta (mis on jällegi õige tee peale).