Starman ja lennud Ameerikasse

August 13, 2007

Mis on ühist Starmanil ja rahvusvahelistel õhureisidel USA-sse?

Mõlemad armastavad hirmsasti rebuutida. :)

Vist on juba Eestis üldrahvalik nali see, et kui Starmanisse helistada (või ka Elioni, kes sarnast teenust pakub, või üldse sarnasesse internetifirmasse) ja rääkida neile mõnest vähegi keerukamast tehnilisest murest, siis on standardlahendus alati “tehke modemi rebuut ja oodake”. Mis seal salata, pahatihti see ka aitab. Ühesõnaga modemil vool maha ja jälle peale ja siis läheb tants edasi.

Aga pole see lahendus sugugi nii Eesti internetifirmade spetsiifiline. Mul oli veebruaris AF Washingtoni-lennul endal sarnane juhtum ja nüüd KLM Amsterdam-Newark marsruudil oli ühel tädil minu selja taga sama värk. Nimelt tänapäeval lennukitesse pannakse ka juba turistiklassis sisse suhteliselt edev meelelahutussüsteem, kus igaüks saab endale sobivat raadio- või pildikanalit valida ja see siis mängib muusikat ja pilti. Aga mõnikord need ei kipu töötama. Näiteks on tõeline “Elion” (aga pilti pole). Või vastupidi, et pilt jookseb, aga hääl on puudu.

Eelmine kord minul korda ei saanudki, aga seekord tädil vist küll. Nimelt tal vist heli ei töötanud (või töötas, aga mängis õige asja asemel mingeid uiguuri rahvalaule) ja siis ta kutsus stjuuardessi kohale, et “ei tööta.” Stjuuardess selle peale, et “oodake mõni hetk, ma lähen teen teie istmele restardi… ja siis kui näete luige pilti (mis on neil startup-ekraan), siis proovige uuesti”. Aga see ei lahendanud asja ja kutsuti kohale keegi kangema kraadi tegelane. See samamoodi proovis algul rebuutida, aga hiljem lahenes asi vist hoopis sellega, et vahetati kõrvaklapid välja… või ma ei tea, äkki tädi leidis, et uiguuri rahvalaulud on kah piisavalt meelelahutuslik.

Igatahes rebuut on kõigile maailma tehnilistele hädadele universaalseim lahendus.