Seljakott

August 23, 2007

Oliver küsib, kust saab seljakotti. Jaa, see on väga oluline küsimus. Sest kui oled liikuva elustiiliga, siis väga palju sõltub sellest, milline täpselt see anum on, kus sa oma mobiilset elu kaasas kannad. Mugav anum teeb elu lihtsamaks ja ebamugav, vastupidi, on päris tüütu.

Mul on mitu aastat olnud õlarihmaga portfelli moodi asjad, aga nüüd, kuna kooli tagasi minek, otsustasin suvel osta uuesti seljakoti. Ja ostsin justnimelt sellesama Case Logicu mudeli, millele ka Oliver viitab.

Näeb välja nagu ninjakilpkonn? Võibolla, ma ei tea :) aga mahutavuse koha pealt vaidlen vastu. Siia mahub ikka metsikult palju gadgeteid sisse – ja ka dressipluus jms, kui vaja on. Ja mõned vihikud ja raamatud ka. Lisaks tonnide viisi võtmeid, pabereid jms. Kusjuures kokkuvõttes kott on siiski inimliku suurusega, mitte liiga suur, nagu mul üks teine matkakott on.

Ja veepudeli sahtlit ei ole külje peal, aga minu meelest see on ka natuke tobe nõudmine igapäevase koti jaoks, rohkem oleks see justkui matkakoti jaoks. Ja matkakotti ja mugavat väikest laptopi kotti ei ole sugugi võimalik ühte tootesse kokku panna. Joogivesi on tänapäeval ju nii putkadest kui kraanidest igal sammul saadaval, mina näiteks tarvitan kah päris palju vett, aga väga harva vean seda endaga kaasas, müügi- ja joogikohti on mul igal sammul piisavalt.

Nii et kui seljakotti tahta, siis tuleks algul selgeks teha, kas tahta funktsionaalset kotti linnas käimiseks, mis näeb enamvähem normaalne välja, aga samas on väiksemat sorti ja selles osas on mahutavuse arvelt kompromisse tehtud… või siis matkakotti, kuhu mahub veepudel, hulk riideid ja muud elu sisse ära, aga mis on selle võrra ka kogukam ja “matkalikum”, st sobib rohkem vabasse loodusesse kui linnakeskkonda. Ja siis selle otsuse pealt saab juba edasi mudeleid vaadata.