Prillikivi

August 29, 2015

Prillikivi paneb Eesti meedia särama. Kommentaari- ja reklaamivabalt.

Mis on Prillikivi?

Prillikivi on iOS9-le mõeldud sisublokeerimise äpp (content blocker), mis puhastab Eesti suuremad meediasaidid kommentaaridest, reklaamidest, nuhkvarast/jälgimisskriptidest ja häirivatest lisaribadest.

Taustast lähemalt: loe siit või kuula 21. septembri Digitundi.

Kust Prillikivi saab?

App Store’ist.

Palju maksab?

Kommentaaride eemaldamine on tasuta. Kui soovid lisaks eemaldada ka reklaame ja nuhkvara, maksab see ühekordse ostuna 4.99 €.

Millistel saitidel töötab?

Delfi, EPL, Eesti Ekspress, Postimees, ERR. Kui soovid lisada mõne muu Eesti meediasaidi tuge või midagi ei tööta nii, nagu peaks, siis kirjuta.

Kuidas Prillikivi sisse ja välja lülitada?

Peale äpi paigaldamist pead minema oma seadmes Settings, Safari, Content Blockers ja Prillikivi sisse lülitama. Samast kohast saad seda soovi korral ka välja lülitada.

Kui soovid mõnel veebilehel olles ajutiselt Prillikivi ja teisi sisublokeerijaid välja lülitada, hoia Safaris pikalt all veebilehe uuesti laadimise nuppu (refresh). Selle peale kuvatakse menüü, kus üks valik on Reload Without Content Blockers.

Millistel seadmetel Prillikivi töötab?

Vastavalt Apple’i reeglitele vajab Prillikivi nagu ka teised sisublokeerijad tööks 64-bitist seadet ehk üsna uut seadet. Toetatud on iPhone 5s ja uuemad iPhone’id, iPod Touch 6th gen ja uuemad iPod Touchid, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini 2 ja uuemad Minid. Toetatud ei ole näiteks esimene iPad Mini ega iPhone 5.

Kas välismaa saitidel ka Prillikivi saaks kasutada?

Prillikivi on mõeldud Eesti meedia puhastamiseks. Välismaa saitidele on piisavalt teisi sarnaseid äppe.