Paradiis

March 21, 2004

Pärnus hiljuti avatud Terviseparadiis on meelelahutuseks täiesti sobiv koht. Õnnestus seal poolteist päeva veeta.

Tegu on siis integreeritud kompleksiga veekeskus+hotell+restoran+bowling, kuhu võib niisama korraks mulistama minna, aga võib ka hotelli jääda. Hotellivariant ongi kõige mugavam - ei pea kila-kola endaga pidevalt kaasas vedama, vaid võib kergete riietega veekeskusesse minna ja muu kola tuppa jätta.

Sisekujunduselt meenutas asi Eestis levivat minimalism-trendikust - nurgelised, puhtad vormid, palju puitu ja tühja pinda. Noh umbes midagi “Moskva” kohviku moodi. Aga oli meeldivalt välja peetud ja jättis positiivse, tagasihoidliku mulje.

Veekeskus oli suht muljetavaldav. Märksa suurem kui Tartu “Aura” ja lõbustusi oli ka rohkem. Näiteks kahe “toru” asemel neli toru. Veidi olid need torud üle haibitud - näiteks öeldi, et üks toru pidi olema turbotoru, kus pidi kiiruseks 40-50 km/h tulema. Tegime kõik torud mitu korda ära ja lõpuni ei saanud aru, mihuke see turbotoru pidi nüüd olema.

Aga oli mitmeid atraktsioone veel. Kõige popim oli “jõgi” - mäestikujõgi, kus kurvilised osad vaheldusid laiemate ja rahulikumatega. Aga oli projekteeritud nii kavalalt, et laiemas osas oli mitutpidi veevool ja kui sa sinna mingit valepidi sisse sõitsid ja ühe jutiga ei suutnud läbi kihutada, siis viis veevool sind jupp maad tagurpidi ja pidi kõvasti maadlema, et edasi saada. Samas ei olnud vastuvool ka nii tugev, et oleks frustreerima hakanud, ja iga kord oli midagi uut.

Siis sai veel minna õuesolevasse basseini - vesi oli mingi tüüpi 28C, õhk 3C. Tõusid püsti ja said aru, et kammib ära. Veel huvitavam oleks olnud, kui õhus oleks olnud miinuskraadid ja juuksed oleks pähe ära külmunud, aga ka praegu oli juba üsna karm, eriti kui külm tuul puhus. Aga siis jälle tuppa sooja tagasi ja ei olnud häda midagi.

Bowlingukeskuses on nurga taga korralik pinksilaud reketite ja pallidega, kus sai kõvasti taotud - õnneks nii nurga taga, et juhuslikud uitajad ei pruugi märgatagi ja liiga suurt tungi ei olnud.

Tervisekeskuse nimi on asjale muidugi naljakalt pandud. Üks kolleeg oli mingi päev varem jala välja väänanud, mis siis hirmsasti valutas, ja tundis huvi, et kas sellega seal midagi ette võtta annaks. Ja tuli välja, et olid ainult igasugu pseudoprotseduurid - aurusaunad, soolavann (?), veekeskus jne, aga ei olnud mingit meditsiinilist personali, kes oleks suutnud selle jalaga midagi ette võtta. Tuletab meelde seda juttu, et Eestis peab arsti juurde pääsemiseks raudne tervis olema, kuna arsti jutule on väga keeruline ja koormav saada.