Neljapäev, 20. mai. Alligaatorid

May 24, 2010

Neljapäeva õhtul pidime sõitma tagasi New Yorki, aga hommikuks oli meil planeeritud veel üks reisi tipphetki ehk Evergladesi rahvuspark, täpsemalt Shark Valley ja seal olev bussisõit. Lonely Planet ütles, et “kui teil on võimalik Evergladesis täpselt üks asi teha, siis võtke see.” Ja neil oli õigus, sest see sõit oli tõesti igati hariv ja huvitav. Nägime palju alligaatoreid, lisaks veel kalu ja linde.

P5200130

P5200131

P5200145

P5200148

Üks jälgimaid, aga ka naturaalsemaid ja põnevamaid vaatepilte oli, kuidas hulk raisakotkaid nokkis alligaatori korjust. “Looduse ringkäik,” nentis meie giid.

P5200134

Nägime ka aastavanuseid beebi-alligaatoreid. Giid ütles, et mingi piirini on suuruse järgi võimalik öelda, kui vana üks alligaator on (pildil olevad pidid olema aastased ja kindlasti nende emme kuskil läheduses), aga mingist piirist edasi sõltub kasv sellest, kui kättesaadav on toit, nii et suuruse järgi on võimalik öelda, kui vana mõni elukas on.

P5200146

P5200147

Meie suurimad hirmud olid kuumus ja sääsed. Shark Valley, kus me käisime, on merest üsna eemal, nii et kuumus oli tõesti üsna tuntav. Peale bussireisi käisime matkarajal ja pooleteisekilomeetrine rada võttis ka rahulikult käies üsna higistama. Aga sääski ei olnud ja kohalik piletimüüja naeris meie sääseküsimuse peale, öeldes, et ainus sääseprobleem peaks meil tekkima kohalikus peldikus, kus neid tõesti oli. Ja hiljem giid seletas, et kuna oleme kuivast hooajast niiskesse üleminekul, siis sääsevastsed hakkavad just “kooruma” ja et suvel olla see probleem tõsisem. Küll aga lendas ringi kõvasti kiile.

Peale Evergladesit käisime veel Miccosukee indiaanlaste restoranis söömas. Reklaamiti ka nende küla ja kultuurikeskust, kuhu ajapuuduse tõttu ei jõudnud, aga paistis huvitav. Ja siis oligi aeg auto tagasi viia ja New Yorki ära lennata.