Mesijutud

July 13, 2005

Ma ei teadnud eriti, kuidas mett tehakse. Teadsin, et on olemas mesilased, kes õietolmu korjavad, ja siis kuidagi saadakse neilt mesi kätte, mis purki pannakse. Aga täpsemalt eriti mitte.

Nädalavahetusel õnnestus meetegu üsna lähedalt näha ja isegi pisut kaasa aidata. Nimelt siis võetakse tarudest kärjed välja ja siis lähevad sellise aparaadi nagu meevurri sisse, mis siis kärgedest mee välja vurritab. Loomulikult muidugi mitte iseenesest, vaid ohtra väntamise kaasabil, umbes nagu koorelahutaja. Seejärel pannakse mesi vurri seest purki ja ongi suhtkoht valmis.

Värskest meest on hea ka meeviina teha ;) suhtes 3:2 (3 viina, 2 mett) tuli kõige parem. Tuleb läbi raputada ja siis mõneks ajaks seisma jätta - algul paistab, et ei taha ära seguneda, aga lõpuks seguneb ikka.

Kokkuvõttes oli meetegu üks paras jauramine. Asjast mitteteadvad inimesed kommenteerisid, et kui perenaine ütles, et “tea kas täna võtame ka mett või mitte”, siis kõlas, nagu umbes lähed lusika ja meepurgiga taru juurde ja muudkui nokid. Aga ei, tööd ja jauramist on ikka omajagu. Aga hulgakesi tehes läheb kiiresti ja lõbusalt.