Londonist, rindelt

July 07, 2005

Londonis toimub värk. Ja mina olen siinsamas. Russell Square’il, mille kohta uudised räägivad:

Scotland Yard said explosions have been reported at Edgware Road, King’s Cross, Liverpool Street, Russell Square, Aldgate East and Moorgate.

Minu hotell on otse Russell Square’il, kus olla buss õhku lastud.

Täna pidin koju tagasi tulema. Asi läks kahtlaseks hommikul - kell 8 ringis üles, protseduurid, rahulik hommikusöök, mingi pool 10 jõudsin checkinni ennast välja checkima. Öeldakse - “sorry, we’re currently not checking people out. Something going on outside.”

Mina siis et, “What’s going on?”

“We don’t know. We’re still investigating the situation.”

“So what should I do?”

“Please wait in the ballroom.”

No ja nii oligi, et hotellist kedagi välja ei lastud, tänaval jalutajad peksti kah hotelli sisse ja kästi klaasakendest eemale hoida. Esimesel hetkel oli natuke kõhe. Aga ega midagi teha ju ei olnud, nii et lihtsalt ootad ja vaatad, mis saab.

Edasi aeti kõik inimesed suurde konverentsiruumi kokku, kus oleks pidanud Network Raili konverents olema. Osa raudteelasi aga läks “välja” olukorda manageerima, mõned jäid kohapeale hotelli asja ajama. Ja teevad seda üsna profilt, juhendavad inimesi, rahustavad. Aga paanikat ega midagi pole. Telekaid hoitakse meelega kinni, kuna siinses õhkkonnas ja rahvahulga juures pole paanika õhutamisel mõtet. Midagi uut nagunii teada ei saa - kui on vaja midagi teada, hõigatakse mikrofonist maha.

Nüüd istun siin suures konverentsiruumis, õnnestus elektripistik ja wifi saada, hetkel nagu hullu pole. Antakse tasuta lõunat. (Mida küll olemas pole… aga pigem ma eelistaks tasulist ja kodus süüa.) Põhimure on, kas ja kuidas õhtul lennuki peale saab, et siit jeehat tõmmata. Ähvardatakse, et hotellist kedagi praegu välja ei lasta, kuna see piirkond on sisuliselt “ground zero” keskel, ja isegi kui kuidagi välja saad, kuulud jalamaid arreteerimisele. Nagu ühed naljahambad soovitasid:

[13:05:34] x says: so go out. being arrested in London is fun [13:06:29] y says: and say that Antropov is your friend ANTROPOVIT!

Aga päris lähedalt läks laks mööda. Ei taha mõelda, mis oleks saanud, kui oleks valel hetkel metroosse läinud, mis oli täitsa realistlik variant.

Pealelõunal käisid lennujaamarongid ja lennukid ilusti, sai ühes tükis ettenähtud ajal koju.