Loengud kevadeks läbi

May 02, 2008

Ülikooliga on mul selline huvitav lugu, et täna olid mul viimased “tavalised” loengud. See nädal ongi siin üldse viimane loengute nädal. Järgmisel nädalal hakkab ametlik eksamisess, mis kestab poole ülejärgmise nädalani. Aga eksameid mul kevadel ei olegi, kuna kõik kursused on projektipõhised. Eksamite asemel tuleb hoopis ette valmistada ja esitada hulk presentatsioone, projekte ja raporteid. Ma pole siia koolitöö sisust eriti kirjutada jõudnud, aga kevadel olen päris palju asju teinud. Panen siia kirja, et endal meelest ära ei läheks :)

HCI project. Koostöö hambaarstidega jätkub. Viimastel nädalatel oleme kõvasti andmeid analüüsinud, sest suvel peame eelmise semestri töö põhjal mingi mõistliku süsteemi välja töötama. Veel ei tea, mis see on. :)

Usable Privacy and Security. Palju põnevat lugemist siit raamatust. On ka miski kursuseprojekt, aga see pole väga huvitav.

Gadgets, Sensors, Activity Recognition. Esimene projekt oli LED-tekstigeneraator. See ei hakanud mul lõpuks küll korralikult tööle, sest ühe lüliti teostus, mis peaks ära tundma, kui teda kallutatakse, oli suht täbar. Aga teine projekt, EdgeWave oli huvitavam. On välja mõeldud EdgeWrite tähestik, mis võimaldab tähti sisestada lihtsate horisontaal-, vertikaal- ja diagonaaljoonte abil. Ma ehitasin vidina, mis laseb sama asja teha käega õhus vehkides, nimelt kasutab ta 3D-kiirendusmõõturit kasutaja käevehkimise tuvastamiseks.

Basic Interaction Design. Üks projekt, Caffeinator, on juba veebis väljas. SeeMoney ja LiveAlbum tulevad ka varsti. :)