Libatakso

July 18, 2005

Oh ma ei kannata neid libaärikaid. Aga veel vähem kannatan ma seda, et nendega midagi ette ei viitsita võtta. Ja viidatakse regulatsioonide puudusele. Hale on see riik. Või maakond või omavalitsus, mul kama, kelle pädevuses see on. Riigist ja ühiskonnast ja “neist” on mulje kollektiivne. Ja see mulje ütleb, et hale on, kui saab ainult mingit mõttetut trahvi teha ja tegelased on järgmine päev jälle tagasi. Teine samasugune keiss oli hiljuti, kui turul müüdi poola ja hispaania ja muid köögivilju eesti omade pähe ja samamoodi inspektorid käisid laiutasid käsi, et vot teeks küll, aga ei anna midagi teha.

Eile oli poes ilusti kirjas, hollandi tomatid 19 kr kilo ja eesti omad 35 kr. Vali kumba tahad. Mina ostsin kohalikke, kallimaid.

Olles ise turist olnud, tean hästi, kui palju esimene mulje kogu riigi kohta öelda võib. Kui esimese muljena mingi ahv üritab taksoga litsimajja sõidutada, siis pole ju väga hea. Aga samas nagu on seal öeldud, siis teisest küljest seal sadamas ongi selline üksiksoomlane-tüüpi rahvas, ja neid jahitaksegi, ja neil on äkki endal ükskõik ja hea meel, et kohale viiakse? Mine siis võta kinni.