Lend hea, pagas halb

January 20, 2007

Olen siin ikka aeg-ajalt Estonian Airi tümitanud. Teisipäeva hommikul tulin Luksemburgist Tallinnasse üle Kopenhaageni ja kõik möödus Airi poolt igati korrektselt. Lennuk polnudki leedukate Aurela, vaid oli hoopis korralik Boeing, ruumi oli küllalt, tõusis õhku ja maandus õigel ajal. Ja mõtlesin, et kirjutan siis siia ka, et näe, mõnikord ikka läheb korda ka. (Ja Aurela lennukit enam polegi.)

Aga ennäe imet, mida Tallinnasse kohale jõudes polnud, oli pagas :) kusjuures kõik teised said pagasi kätte ja ainult mina olin see, kelle pagas vasakule läks. Ja Kopenhaageni lennujaamas olid Luksemburgi ja Tallinna lennukid praktiliselt lähedal väravates, no mingi paarsada meetrit ehk oli vahet, ja ümbertõstmiseks oli aega rohkem kui poolteist tundi.

Muidu poleks sellest hullu olnud, aga teisipäeval ma ei tulnud mitte koju, vaid oleks pidanud koos selle pagasiga minema otse edasi ühele üritusele ja jääma sinna mitmeks päevaks, nii et pagasis olid kõik riided ja muu vajalik kraam. Eks siis andsin pagasikassasse oma kontaktid ja õhtupoole helistatigi ja orgunnisime transporti. Ja lõpuks sain asjad kätte järgmise päeva pärastlõunal. Loodame, et olen selle juhtumiga oma pagasi-karma-krediiti kõvasti uuendanud ja nüüd on jälle tükk aega hooleta. Eelmine pagasikamm seni oli mul Tallinn-Praha-Budapest marsruudil kuskil 2003. aastal, nii et järgmine keiss vast siis aastal 2011.