Laupäeval New Yorgis: ilus ilm pargis, ja venelased jalkavõitu tähistamas

June 23, 2008

Sel nädalavahetusel oli mul natuke New Yorki asja. Aga asjatoimetuste kõrvalt jäi ka üle niisama linnas ringi käia.

A really beautiful sushi plate

Ühel õhtul sõin sellist sushit. Mingi sinine helendav tuluke oli toidu sisse ära peidetud, päris omapärane, enne pole sellist näinud.

People, park, and city

Rahvas Central Parkis päevitamas.

Interesting combined profession

“Kondiiter-keevitaja” ei olegi väljamõeldis – New Yorgis võib leida hambaarst-raamatupidajaid. Kuigi ei usu, et päris sama inimene mõlemat teenust pakub, aga mine hullu tea.

Russians on Brighton Beach celebrating a soccer victory

Laupäeva õhtul oli hoopis huvitav lugu. Nimelt mõtlesin, et lähen vaatan, kuidas elu Brighton Beachil välja näeb. Olin kuulnud, et see on New Yorgi venekeelne piirkond. No ja oli ka. Koht on iseenesest ilus, mööda randa jookseb pikalt promenaad. Ühel pool on linn, teisel pool rand ja Atlandi ookean. Ja venekeelset juttu oli kõvasti kuulda. Aga laupäev oli huvitav veel selle poolest, et kuigi ma EM-i eriti ei jälgi, siis laupäeval olid venelased hollandlasi võitnud ja Brighton Beachil käis kõva tähistamine. Noored jooksid vene lippudega ringi, karjusid Rossija-Rossija ja laulsid Vene Föderatsiooni hümni (mis käib sama viisiga kui endine NSVL hümn). New Yorgis oli seda nats kummaline vaadata. Aga ma tulin ka enne päris õhtut ära, ilmselt läks möll veel kauem ja kõvemini edasi.