Kuumalaine, seagripp ja madallend

April 29, 2009

New Yorki on saabunud kuumalaine. Nädalavahetusel oli 30C sooja. Sel nädalal lubatakse küll veidi jahedamat ilma, aga sellegipoolest tuleb tänulik olla, et nii tööl, metroos kui kodus on õhukonditsioneer olemas, nii et ei pea selle kuumaga ennast päris ära tapma.

Teine uudis on seagripp, mille ümber siin suurem tants käib. Linnas pole veel eriti maskidega inimesi näha, aga uudistes käivad kogu aeg mingid epideemiaks ettevalmistused. Kuigi väljaspool Mehhikot pole sellesse haigusesse küll veel keegi surnud, aga tasub ettevaatlik olla.

Kolmas uudis räägib madallennust. Vahepeal kirun, et Eestis tehakse lolle otsuseid, millest võib jääda mulje, et kõikjal mujal on kõik targad. Aga ei ole nii. Eile hommikul lendas Manhattanist üle presidendi lennuk (küll ilma presidendita), eesmärgiga, et sellest saaks linna ja Vabadussamba kohal ilusaid pilte teha. Mõte pole ju paha. Aga mingil seletamatul põhjusel otsustati sündmust rahva eest salajas hoida ja sellest mitte teavitada. Mis tähendas, et eile hommikul lendas linnast madalalt üle suur lennuk hävitajate saatel ja keegi ei teadnud, mis ja miks. Rahvas, kellest paljud olid 9/11 üle elanud, põgenes kabuhirmus kodudest ja kontoritest tänavale. Ei saa sugugi neid selles süüdistada. New Yorgi linnavalitsuses küll kellelegi öeldi, et selline lugu toimub, aga miskipärast linnapead ei teavitatud. Nii et täna on paljud inimesed tigedad nagu herilased ja lubatakse, et pead hakkavad nii NY linnavalitsuses kui Valges Majas lendama. Järjekordne näide sellest, et mõttetu varjamine loob probleeme juurde, mitte ei lahenda neid.