Kuidas mu tolmuimeja ost ebaõnnestus

March 30, 2009

Tuli mõte, et ostaks tolmuimeja. Mul oli üks juba olemas, aga see oli selline väike, mida pidi laadima, ja võimsust eriti polnud. Seega mõtlesin, et ostaks uue, nagu mul juba kunagi ka enne on olnud.

Nõudmisi mul eriti polnud – tahtsin, et juhe käiks seina, oleks mootor, ja selle küljes voolik otsikuga. No et saaks ka voodi alt ja mujalt koristada.

Aga võta näpust. Tänapäeval pole asi siin nii lihtne, et muudkui lähed poodi ja ostad. Nimelt paistab, et paremaid ja mõistlikumaid mudeleid müüakse ainult Internetis. Isegi kohalikus suures Targetis, kus muidu on igasugust kola ja masinaid, olid kohapeal poes ainult mingid kummalised mudelid, mis põrandat aurutavad ja sada imeasja teevad. Ja muidugi maksavad ka vastavalt. Ja ainsad aparaadid, mis ka reaalselt tolmuimeja kujuga olid, väitsid, et nad on mõeldud koerakarvade koristamiseks. No aitäh.

Eks ma olekski mingi jura kalli mudeli ära ostnud, aga selle asemel otsustasin natuke uurimistööd teha ja hoopis netist mõistlikum mudel osta. Aga vaat kuhu oleme siis välja jõudnud. Kas varsti pannakse füüsilised poed üldse kõik kinni? Netikaubandus hakkab vaikselt juba minu taluvusest ette jõudma. Mõnda asja tahaks ju enne ostmist ikka katsuda.