Kolmapäev, 12. mai. Tere, Miami Beach

May 24, 2010

Lendasime New Yorgist üle Charlotte’i Miamisse ja sealt lennujaamast bussiga Miami Beachile. Mulle oli segane, et mis on Miami ja Miami Beachi vahe? Kas viimane on lihtsalt Miami külje all asuv rand? Umbes nagu Pirita? Aga ei, tuleb välja, et tegu on kahe täitsa erineva, kuigi seotud linnaga.

Miami on tavaline USA suurlinn. Õelamad ütleksid, et nagu muudes USA linnades, pole ka seal midagi märkimisväärset vaadata. Ajaloolt on ta üsna uus. 19. sajandi lõpuni oli tegu tsivilisatsioonist eraldatud maailmanurgaga, kuhu sai ligi ainult üle mere laevaga. Aga Julia Tuttle arvas, et Miami ei saa maailmalinnaks, kuni puudub raudteeühendus. Kui 1894-1895 oli Floridas hirmus külmalaine, mis hävitas suure osa kesk- ja põhjaosariigi tsitrusesaagist, siis Miami ümbrus jäi sellest puutumata. Tuttle saatis osariigi asjameestele värske apelsiniõie vihjena, et Miami sidumine maailmaga võiks kasulik olla. Ehitatigi raudtee Miamini ja piirkond hakkas arenema.

Miamis on kindlasti palju märkimisväärset, näiteks ei uurinud ma disainipiirkonda. Lihtsalt ei tõmmanud kuidagi, mis parata.

Miami Beach seevastu on täiesti eraldi linn, mis asub Miamist eraldi saarel, kuhu saab üle lahe kulgevate autoteede kaudu, mis natuke meenutavad Muhu-Saaremaa tammi, tõustes kohati Rootsi-Taani vahel asuvate sildade sarnaseks (kuigi palju väiksemateks). See osa Miami Beachist, mida meie nägime, on puhas suvituslinn, väga Pärnu sarnane oma art deco-arhitektuuriga… aga ärme ajast ette ruttame.

Maandusime niisiis Miami lennujaamas ja sõitsime bussiga nr 150 otse Beachile. Meie hotell Venezia asus täitsa heas kohas bussipeatuse, apteegi, ranna ja kõige muu vajaliku lähedal. Aga kogu ürituse kõige positiivsem osa oli tegelikult hind: kahe inimese reisi New Yorgist (lennu ja 8 ööd hotellis) saime Expediast 700 dollari kanti. Pole üldse paha.

P5140005

Hotell ise oli paras sara ja ilmselt teda kauaks pole, kuni kinnisvaraarendus mööda Miami Beachi edasi areneb. Aga siiski olid olemas hea asukoht, toas konditsioneer ja külmkapp ehk kõik põhiline eluks vajalik.

P5130002

Esimese päeva ja õhtu veetsimegi hotellis vedeledes, õhtul läksime ümbruskonda South Beachile jalutama. Ranna äärt mööda kulgeb Miami Beachil kena laudtee, boardwalk, kust ühele poole jääb liivarand ja teisele poole nooblid hotellid basseinide ja kõige muu juurdekuuluvaga. Kõmpisime seda mööda ja keerasime tagasi linna, kust leidsime hulga söögikohti ja muud põnevat. Natuke taheti tõmmata ka: nimelt oli söögikohas välja kuulutatud $7 drinkide special, aga meilt taheti ikka tavahinnaga $12 per drink koorida. Piisas korra vihjamisest, kui toodi õige arve.