Kolimine -- uue kodu leidmine

August 23, 2009

New Yorgis on asendamatu ressurss Craigslist, mille kaudu ka praeguse uue koduni jõudsin. Sisuliselt on see Nelli Teataja või Kuldse Börsi tüüpi kuulutuste rubriik, kus igaüks võib reklaamida ükskõik mida, ja eluasemete sektsioon on seal eriti aktiivne. Käisin maist juulini läbi umbes 15 korterit New Yorgis oma hinnatasemes, mis oli umbes 1100 $ ja sealt allapoole. Üks oli küll kesklinnas Manhattanis 60. tänava kandis, aga seal olid toad mikroskoopilised, nii et mu voodi oleks vaevu sisse mahtunud. Ja huvitava asjaoluna oli peldik mitte oma korteris, vaid eraldi koridori peal. Seega Tallinna mõistes Kopli või Tartus vist Supilinna tüüpi geto stiilis majapidamine. Ütlesin, et ei, aitäh.

Käisin läbi palju maju nii Brooklinis kui Queensis, aga suurimaks takistuseks oli tihti kaugus. Siin ei mõõdeta seda mitte kilomeetrites, vaid metroopeatustes ja tööle jõudmiseks kuluvas ajas. Pigem huvi kui reaalse vajaduse tõttu käisin vaatamas nt paari Rockaways asuvat korterit, kust tööle oleks läinud igal hommikul poolteist tundi ja õhtul teist sama palju.

Lõpuks sain kolleegilt soovituse, et vaata Inwoodi. Mul oli juba lootus kadunud, et saaks Manhattanil elada, pigem sihtisin Brooklynit ja Queensi. Aga Craigslistist leidsin ühe Inwoodi kuulutuse, mille kaudu jõudsin sõbraliku maaklerini, kes mulle ühel hommikul viite-kuute korterit tutvustas. Mitmed neist tundusid päris sümpaatsed nii sisu kui hinna poolest.

Oma esimest eelistust ma siiski ei saanud. See oli Broadway ja 140. tänava ristmikul, kõrgete lagede ja hea asukohaga, aga keegi oli selle juba enne mind ära napsanud. Nüüd elangi Inwoodis, Manhattani põhjatipus. Maakleri kaudu tuli ka maakleritasu maksta, mis oli enamvähem suurusjärgus ühe kuu üüriga, aga vähemalt sain endale uue kodu.