Kohvri pakkimine

August 23, 2006

Anneli ütleb, et kohvri pakkimine on eraldi teadus. Aga päris lahe teema iseenesest. Ma olen viimased aastad suht palju ringi sõelunud nii töö- kui eraasjus ja on pakkimiseks täitsa oma süsteem.

Alustada tuleb muidugi kohvrist endast. Mul on neid üsna mitu. Esiteks “mobiilkontor”, mille sisust saaks teha täitsa huvitava teema, aga täna jätame selle kõrvale. Põhimõtteliselt on seal sees siis arvuti, PSP, vajalikud paberid, võtmed ja muu eluks ja tööks vajalik kila-kola. Ja kvalifitseerub lennukis salongipagasiks.

Edasi tulevad juba suuremad kohvrid ja kotid. Neist on olemas seljakott, väiksem kohver ja suurem kohver. Seljakott on parem matkatüüpi tegevusteks, kui tuleb vabas õhus olla, sest seljas on asju mõnevõrra mugavam tarida kui käe otsas vedada. Kohvrid on mõlemad “pehmete seinte” ja ratastega. Pehmete seintega kohvril on see hea omadus, et sinna saab asju ka mõnevõrra rohkem toppida kui nominaalmõõtmed võimaldavad. Lisaks on neil üks lisalukk, mille saab lahti tõmmata, et mõõtu veelgi suurendada, kui kohe eriti palju kola on.

Pakkimises iseenesest pole midagi keerulist. Peamised asjade kategooriad on:

Kõik kategooriad eraldi kilekottidesse, lisaks paar tühja kilekotti musta pesu jaoks ja muidu “tagavaraks”.

Asjade kogus sõltub muidugi sellest, kuhu ja kui pikaks ajaks minek on. Pesukogused saab päevade kaupa välja arvutada, kui tead, kui palju pesu päevas endal “kulub”. Pesuasjad sõltuvad sellest, kuhu minek on – kui kuskile viisakamasse hotelli äriasjus, piisab täiesti hambaharjast, hambapastast, deodorandist ja võib-olla paarist kreemist ja geelist, sest seep, šampoon, käterätid jne on tänapäeval igal pool olemas. Vabasse loodusesse või kämpingusse minnes tuleb ennast vastavalt rohkem varustada.

Riiete ja jalanõude osas maitse erineb, mina võtan alati pigem rohkem kui vähem, sest kliima võib mõnes kohas totaalselt kõikuda ja ei taha päris ujukate väel lumme jääda. Selle võrra peab muidugi rohkem kaasa tarima ja alati tasub planeerida, et kas saad suure kohvri kuskile “baasi” (hotelli vms) jätta ja päeva jooksul vähem asju kaasa tarida.

Igaks juhuks veel kohvrisse natuke vaba ruumi shoppamise jm tarvis ja valmis ongi. Kui väga kiire, suudan 15 minutiga valmis olla :)