Käisin Silicon Valleys

May 18, 2006

Vahepeal pole siia tuhkagi kirjutanud, sest olin nädal aega Silicon Valleys. Hotell oli samal tänaval Apple’i peakorteriga :) Aga “tänav” tähendab seal kilomeetrite pikkust ja igasugu poodidega ja madalehitistega ääristatud avenüüd või “bulevaardi”, nii et see tähendas mingi 5 minutit autosõitu tegelikult.

Suurim ja esimene kultuuriline erinevus võib-olla oligi see, et ainus reaalne viis ringi liikuda oli auto rentida. Euroopas saab ka muudmoodi läbi. Ja teiseks linnade ülesehitus – kilomeetrite viisi suurt laia tänavat, mille nimi siis kas “avenüü” või “boulevard” ja kus ääres poed, bensujaamad, hotellid ja muu selline, äripiirkonnas siis vastavalt ka nats kõrgemad kontorihooned. Või natuke kitsam tänav madalasustusega majadega, kõik “nagu filmis”. Füüsilist linnakeskust paljudes linnades lihtsalt ei ole.

Päris palju kohti sai käidud, millel tehnoloogia- või muidukultuuriliselt mingi tähendus… San Francisco, Golden Gate, San Jose, Santa Cruz, Los Altos, Palo Alto, Stanford, El Camino Real, Oakland, Cupertino… jne. Enamus jäi nägemata nagu ikka. Pikemalt ei jaksa/oska igaühest eraldi midagi kirjutada. Kui kedagi midagi konkreetselt huvitab, siis küsige :-) Laseb mõtetel settida, siis võibolla kunagi hiljem veel inimestest, tegemistest ja muust. Aga päris palju sai pilte klõpsitud, sealt on käimised enamvähem näha. Ilm ja kõik värk oli ilus. Keegi ütles, et lahedalt värviline mudru on see photoset. Aga nii oligi.

Siin viimasel pildil kõige vasakpoolsem silt ütleb “self service dog wash”. Ma parem ei taha ette kujutada, kuidas see veel käib. Et vanasti oli küll naljakas, kui ütled telefoni, et räägib “koerte värvimine”, aga seal on ilma naljata sellelähedased ärid olemas.

P5080074

P5080087

P5090075

P5090102