Kelleks mind siiani peetud on

September 27, 2007

Huvitav on jälgida, kelleks mind aktsendi, välimuse jms järgi peetakse, enne kui ma ütlen, kust tegelikult pärit olen. Seda ma ei loodagi, et keegi eestlaseks peaks… õnn on, kui üldse leiad kellegi, kes teab, kus Eesti on :)

Enamikul inimestest pole õrna aimugi, mis loom ma olla võiks. Mõned on vist venelast pakkunud, aga mitte väga paljud. Mul on suht kummaline aktsent, mis eriti muudele ei sarnane.

Aga seda suurem oli mu üllatus, kui keegi äkki ütles, et sa oled vist Soomest? Soome on ju nii lähedal, kui üldse olla saab :P aga siis tuli ka välja, et ta pooleldi “spikerdas”, kutt oli ise rootslane, nii et teadis küll soomlasi ja “tommi mäkineni ingliskeelt”.

Ja eriti huvitav on see, et mitmed tegelased on pakkunud ka hoopis Tšehhit. Ei teagi, kas kurvastada või rõõmustada selle üle. Kuigi Tšehhimaal pole ma kurval kombel veel käinudki, ehk saan selle vea parandada. Ja tšehhiks pidamise üle tuleb ikka vist pigem rõõmustada. vähemalt paigutatakse sõbralike ja lähedaste Kesk-Euroopa riikide blokki.