#kasutaja

October 06, 2009

Kommentaar 2013: ei viitsinud seda projekti aktiivselt vedada ja jäi katki.

Mul tekkis viimastel aegadel kummaline tunne Eesti kasutajamugavuse ja disaini osas. Tean justkui mitmeid inimesi, kes valdkonnas tegutsevad, aga mingit keskset ressurssi ega koondumiskohta pole. Suur osa infot liigub meililistides, chattides jms, sekka ka siit-sealt mõni blogipostitus, aga valdkonda tervikuna polegi Eestis nagu olemas.

Panime siis Kristjan Janseniga pead kokku ja mõtlesime, et miks mitte mingi klubi-kommuuniti tüüpi ressurss tekitada selle teema tarbeks. Kus saab siis igasugu organisatsioonidest ja muudest asjaoludest sõltumatult temaatilist infot puistata, vahetada, teistelt arvamust küsida jms. Ja loodetavasti saame kõik, kes eestikeelses keskkonnas teemal tegutseme, üksteisest rohkem teada.

Neil asjaoludel saigi tekitatud kasutajakeskse disaini grupp. Ehk lühemalt #kasutaja, selle võtmesõna võtaks siis Twitteris jms kasutusele. Mõtlesime pikalt ja laialt ja tundus lõpuks, et just kasutajakesksus ja inimlik vaade on see, mida peaks populariseerima. Et ei ole IT-riigis nii, et “IT-mehed” teevad lihtsalt kuskil midagi valmis ja pärast kõik kiruvad, kui halb süsteem on. Tänapäeval saab disaini ka mõtestatumalt teha. Aga loe pikemalt grupi sissejuhatusest.

Mis edasi saab? Kuidas kaasa lüüa?

Tule ja algata teemasid ja vasta teistele. Näiteks hetke küsimus on peatus.ee. Osaleda saab nii veebi, RSS kui meili kaudu, vali endale sobivaim.

Kui otse gruppi midagi kirjutada ei viitsi, siis vähemalt hoia teema meeles ja kui järgmine kord Twitterisse vms midagi teemal paned, kirjuta juurde #kasutaja, siis saab teemad üles korjata.