Kapo aastaraamatu lugu 25. mai EPL-is

May 25, 2007

Sellereedeses, 25. mai EPL-is on selle õnnetu Kapo 2006 aastaraamatu avaldamise teemal lugu. Tahtsin siinkohal lihtsalt viidata ja ära märkida, et mind on seal igati korrektselt tsiteeritud ja ütlesingi Holgerile nii, nagu seal kirjas. Ja jään ka hetkel oma valiku juurde diskussioonis mitte väga sisuliselt osaleda – teised blogijad on selle tänuväärse töö üle võtnud ja lugu on juba ammu väljunud minu tagasihoidliku isiku ja blogi juurest.

Täna lugesin tihti blog.tr.ee jutte selle kohta, päris huvitav. Näiteks: Teller, wolli, sepp, petstehnokrattmarvet 1, 2, 3, Larko kõigis oma blogides :) Ja eriauhind minu poolt L@ssiele.

Vene keeles kommenteeritakse ka. Sisu on põhimõtselt wolli ajaliini-postituse tõlge, aga kommentaar arutleb, miks ei või aastaraamatut avaldada. Ma saan aru, et ütleb midagi nii: “ehk ei taheta raamatut lasta sellepärast avaldada, et siis oleks võimalik sinna otse viidata ja ei saaks tagantjärgi sõnu muuta, nagu praegu poliitikud teevad. Täna ütleb nii, homme naa…” (vabandust, kui tõlge mõnes bitis ebakorrektne, ma ei valda 100% vene keelt, sel juhul palun lahkesti parandada.)

Asi, mille kohta tahaks kunagi veel pikemalt postitada, on see, mida ma EPL-is ütlesin mittekirjutatud reeglite kohta. Et kuidas Eesti on õigusriik ja siin on informatsioon kas avalik või salajane (riigisaladus, asutusesisene jne), aga mingeid vahepealseid variante ei ole. Ja e-riigi puhul, milleks ennast armastame pidada, on info koht internetis ja võibolla ka paberil, aga mitte vastupidi. Praegu sellesama Kapo aastaraamatu puhul on mingi kummaline hall ala, kus dokument samal ajal on avalik ja ei ole ka. Sellest saabki tekkida mitte midagi muud kui ainult mingi totaalne kamm. Aga sellest sisulisemalt juba teinekord. Seniks loen huviga jätkuvalt blogisid ja kommentaare.