Jõulupidu koolis

January 26, 2009

Meil oli sel nädalal firma jõulupidu. Hiljavõitu, eks ole :) aga otsustati, et kuna jõulude ja aastavahetuse tuuris on kõik nagunii reisimas, siis teeme parem jaanuaris.

Ja üritus ise nägi ka natuke teistsugune välja kui need jõulu- või muud firmapeod, kus ma siiani käinud oleme. Nimelt käisime ühes NY koolis lastega matemaatilisi mänge mängimas. Siin on vabatahtlike organisatsioon NY Cares, kes palju selliseid üritusi korraldab. Ja meie siis läksime kogu firmaga ühte Hiinalinna kooli (Public School 124), kus mängisimegi neljanda ja viienda klassi lastega. Olid nii 10-11aastased rüblikud. Enamik aasialased, aga kogu elu käis kõik inglise keeles.

Meid jaotati kaheks. Ühed olid laste võistkondade juhid, kes siis lastega erinevaid mänge käisid järjest läbi mängimas, ja teised olid mängujuhid, kes eri tiimidega sama mängu mängisid. Mina olin “Math Basketball” mängu juht ja etteantud mängu kirjeldus oli selline.

Game 3: “Math Basketball”
Materials Needed: Math questions (flashcards), ping-pong balls or rolled-up pieces of paper, some sort of basket, stopwatch.
Number of students: 4-6 (you may want to split them into two teams)
Skill Practiced: Multiplication, Division, Elapsed Time, Math Vocabulary, Algebra
Procedure: Students/teams pick a question that is worth either two points or three points. They have 30 seconds to give the correct answer. If they answer a question correctly, they get the points added to their score. If they have extra time left, they also get the opportunity to get an extra point after answering a question correctly by shooting a small ball or rolled up piece of paper into a basket. If the group gets the question wrong, the other team can steal the question (but does not get the opportunity to shoot for an extra point).
Object: The student/team with the most points in the end wins.
Extension: Varying the difficulty of the questions can change the challenge level for students.
Notes: Make sure to have the flashcards ready in piles before you play.

Kokku oli 5 erinevat mängu ja iga laste tiim mängis iga mängu läbi, ehk siis mina nägin 5 erinevat tiimi. Üks raund kestis 10-15 minutit ja üldiselt võttis kogu see lugu ikka päris võhmale, sest eri tiimide vahel eriti puhata ei saanud. Ja reeglitega pidi ka natuke improviseerima – nimelt olid ülesanded peastarvutamise peale, aga need lapsed arvutasid paremini kui oli ette nähtud, ehk siis kuigi on öeldud, et vastamiseks oli 30 sekundit, siis praktikas oli alati paari sekundiga vastus käes. Ja selle võrra oli mäng ka rohkem kiiruse peale. Aga eks see üritus oligi mõeldud muuhulgas ka meie improviseerimis- ja mängujuhtimisoskust arendama :)

Pärast andsime veel lastele auhindu ka. Nimelt iga mängu võitjad said auhinnaks pileteid ja kellel lõpus kõige rohkem pileteid oli, oligi võitja.

Ja kõige lõpuks läksime veel Hiinalinnas hiina toitu sööma ka.

Kokkuvõttes oli tore jõulupidu. Ei pea ju alati kuskil klubis niisama vedelema, võib peo sildi all ka midagi teiste heaks teha.