Jõe ääres jalutamas

September 16, 2008

Pühapäeval oli ilus ilm ja oleks olnud imelik päev otsa kodus istuda. Kuna mul on siin jõgi üsna lähedal, mõtlesin, et lähengi jõe äärde jalutama. Idee poolest ümbritseb kogu Manhattanit kõnni- ja jalgrattatee, aga kohati on seal veel siiski “tühjad” kohad, mida veel ehitatakse. Nii pidin natuke seiklema, aga lõpuks jõudsin ikka jõe äärde välja.

Mõned tüüpilised tänavavaated siitkandist, kus ma elan.

Harlem street

Harlem street

Kooli ustel ja seintel on sellised sildid.

School

School

Jõe ääres oli päris ilus. Ainult päike paistis nii palavalt pähe, et vist sain natuke liiga palju päikest, õhtul pea valutas. Aga täna on korras.

Jõe ääres peeti piknikku ja oldi niisama. Paljud sõitsid rattaga või jooksid.

Harlem Riverside

Pier

Harlem Riverside

Mind üllatas, et mõned inimesed tegelesid kohe päris ehtsa kalastamisega, õnged ja puha. Samas olid hoiatussildid, et lapsed ja rasedad naised ei tohi seda kala süüa, mida sealt jõest püütakse, ja teistel ei ole kah eriti soovitav. Aga päris ära ei olnud keelatud.

Fishing

Fishing

Eemal paistab Manhattani kesklinn, teiste majade vahelt on ka Empire State Building näha, umbes keskel, terava torniga. Ei saa midagi öelda, Empire State Building on kõige ilusam pilvelõhkuja. Aga siin pildil ei ole muidugi eriti näha.

Downtown Manhattan

Kui New Yorki satute, ei ole mõtet Empire State’i vaateplatvormile ronida ja järjekorras seista, vaid tasub külastada hoopis Top of the Rocki. Esiteks on seal palju vähem tunglemist ja teiseks näeb superilusti ka Empire State Buildingut, mida Empire’i enda pealt vaadata ei saaks.