iTunesi videolaenutus

July 08, 2008

duke kirjutab Starmani videolaenutuse teenusest. Enda kõrvalt panen kõrvale iTunesi videolaenutuse kogemuse. Nimelt käib mul siin suvi otsa jätkuvalt kõva koolitöö ja loogiline, et mõnel õhtul on ajud sellest jamast täiesti läbi küpsenud ja tahaks midagi meelelahutuslikku teha. Aga samas ei viitsi ka pingutada, et näiteks kuskile välja minna. Miks siis mitte mõnda filmi vaadata. Appi tulebki iTunes Movie Rental.

Asi lihtne. Rendid kas arvutis või Apple TV kaudu filmi ja kukud kohe vaatama, ilma et ta kogu asja peaks alla laadima. Maksab muidu alates $2.99, aga neil on ka $0.99 soodukad. Eelmisel nädalal oli näiteks WarGames, siis vaatasingi seda.

Liides on Apple’ilikult mõnus ja igatahes mugavam, kui mööda torrenteid mingit rämpsu taga ajada või hulka DVD-sid kodus omada. Kuigi tehnoloogiliselt on sisu rentimine paras absurd, siis äriliselt on see ju täiesti geniaalne. Nagunii vaatad filme enamasti vaid ühe või paar korda ja pole mingit põhjust selle pärast meediat koju osta.

Traagika on siin muidugi selles, et kogu see rõõm pole hetkel Eestis saadaval. Aga lubatakse suure suuga, et iPhone jõuab varsti kohale, ja võiks ju loota/eeldada, et ka iTunesi pood siis varsti Eestisse jõuab.