Inimeste pesumasinasse panek keelatud

August 31, 2009

Täna oli huvitav sündmus, nimelt käisin esimest korda tänavanurgal pesumajas pesu pesemas.

Siiani oli nii Pittsburghis kui eelmises NYC kodus pesumaja kas samal korrusel või all keldris. Eestis on korterelamutes levinuim, et igaühel on oma pesumasin kodus. Luksemburgis on samuti igaühel oma pesumasin, aga need asuvad kõik ühises pesuköögis keldris, mitte korteris. USAs on mõlemad variandid megaluksus. Pigem on pesumaja kallimates elamutes ühiskasutatav, mis tähendab seda, et antakse kaart, millega saab pesu eest maksta (suurusjärgus 1.50$ kuni 2.75$ kord, olenevalt masina suurusest). Ja odavamates kohtades pole pesumaja hoopiski, vaid pead minema kuskile mujale pesema. Minu puhul siis paar maja edasi tänavanurgale.

Aga keldris ja tänavanurgal asuvatel pesumajadel pole praktilisest seisukohast midagi vahet, või pigem on siis tänavanurgal asuv mugavam, sest esiteks on masinaid rohkem ja teiseks on see ööpäevaringselt lahti. Kortermajas on piirangud, millal võib pesu pesta, ega vist keegi ei taha, et kell 2 öösel mingi masin müriseks seina taga. Aga kui on eraldi maja, siis võib 24h juurdepääsu võimaldada.

Täna läksingi ja pesin seal siis pesu. Polnud midagi erilist, ikka pesupulber ja loputusvahend sisse, masinasse hulk sente ja kõik tehtud.

Aga jutu pealkiri tuleb sellest, et kõigi pesumasinate küljes oli selline hoiatus. Huvitav, kas ajendatud mõnest reaalsest kohtukeisist, kus keegi oma last masinas pesta üritas vms? Umbes nii sellised hoiatused tekivad.

DO NOT put any person in this washer