How dream becomes a nightmare

October 30, 2003

Ärge jätke võtmeid autosse. Never ever.

Elementaarne, jah? No ma ka mõtlesin nii. Aga kui inimene on närvis och paanikas, siis ta ei kipu eriti mõtlema.

Olukord: aku ära surnud. Ikka nii totaalselt, et tuled nõrgalt helendasid, aga starteri relee ei hakanud plõksima ega midagi. Esimene õppetund: ärge jätke vana akuga autot pooleteiseks nädalaks seisma. Noh, normaljok, organiseerime krokodillid ja teise auto kõrvale. Suure sebimise käigus jäi süütevõti muidugi lukuauku. Ja nii kui krokodillid külge läksid, avastas kesklukk, et IT’S ALIVE! Ja läks default positsiooni “lukustatud”. Ja kuna uksed olid eelnevalt mingil põhjusel kinni lükatud, siis käis plõks-plõks ja kõik kenasti lukku.

Positiivne asjaolu oli, et see juhtus kodumaja juures, kus ma teadsin, et mul on toas teised võtmed autole. Negatiivne, et toavõtmed istusid sealsamas autos sees, mis lukku oli läinud.

Niisiis tuli veel ekstra vaeva näha, et kõigepealt linna pealt teised toavõtmed tuua, seejärel toast teised autovõtmed ja siis sai Plan A-ga uuesti jätkata ehk krokod külge jne. Lõpp hea, kõik hea.

Aga oleks näiteks teised võtmed kadunud olnud või poleks toavõtmeid nii hästi kohe saanud.. ei taha mõeldagi.

Siit moraalid.

1) ärge jätke võtmeid autosse.

2) isegi kui jätate, tagage, et teine koopia võtmetest on kuskil saadaval.

3) akut tasub vähemalt iga paari aasta tagant vahetada. (Sai seda kohe peale intsidenti muidugi ka tehtud, eelmine vähemalt 3 aastat vana.)

4) ja ikkagi, ärge jätke võtmeid autosse. :-)