Hansa- vs Ühispanga teenindus välismaalastele

June 08, 2007

Teenindustase on oluline faktor, mille järgi endale teenusepakkujat, nt panka valida. Ja eks meil kõigil ole aegade jooksul välja kujunenud arusaamad, mis firma mis tasemel teenindab, ja selle kõige kohta liigub ka palju kuulujutte. Näiteks üks popp jutt on see, et mida suurem firma (EMT ja Hansa vs Elisa/Tele2 ja SEB/Sampo/Nordea), seda nõrgem teenindus. Et suured firmad justkui ei viitsiks kliendi nimel pingutada ja väiksemad sebivad rohkem.

Aga üks tuttav rääkis mulle eile sellise loo. Ta on pärit Põhja-Iirimaalt ja elab Eestis umbes aastakest aega praegu ja siis liigub edasi. Ja oli üritanud saada ingliskeelset teenindust SEB-ist. Ja kuna pangandussüsteem Eestis ja UK-s on piisavalt erinev, siis lootis, et saab ka kõvasti abi ja käehoidmist alguses. Aga vot ei saanud ja ei jäänud teenusega rahule ja küll käänati talle mingid valet liiki kontod peale ja küll ei saanud intressi suletud konto jäägilt kätte või misiganes. Igatahes viskas tal kopa ette ja proovis Hansat.

Hansas oldi märksa entusiastlikumad ja osavõtlikumad, kuulati kliendi vajadused paremini ära ja pakuti sobivamaid lahendusi välja. Ja tema on nüüd Hansaga palju rohkem rahul.

Üleüldse, sedamööda kuidas mujalt EU-st (ja väljastpoolt ka) rahvast Eestisse kas pikemaks või lühemaks ajaks elama liigub, võtavad ilmselt igasugu firmad nad eraldi segmendina sihikule. Reeglina on see rahvas ikkagi oskustöölised või spetsialistid ja neil on raha üsna vabalt käes ja oskuslikul käsitlemisel tähendab see päris kasumlikku klienti, kui osata temaga mõistlikult ümber käia.