Florida politsei ja vilkurid teepervel

May 27, 2010

Kütsime parajasti Smartiga mööda kiirteed Miamist Key Westi poole, olles eelnevalt just pääsenud suurest ummikust. Ilmselt oli mingi õnnetus olnud, sest teepervel oli hulk politsei- ja kiirabiautosid, kellest me ühel hetkel mööda sõitsime. Alljärgneva jutu seisukohalt on see oluline fakt.

Olles vaevalt ummikust ja vilkuritest mööda saanud, tekkis meile äkki endale vilkur selja taha – mootorratturhiir-politseinik, kes ilmselgelt meid rajalt maha võtta tahtis. No selge, mõtlesin. Õnnestub nüüd siis esimest korda Ameerikas ka kiiruseületamise eest trahvi saada. Väga palju üle polnud, aga paar miili ikka. Nagu ka kõigil teistel. Muud pattu ei suutnud endale välja mõelda.

Tõmbasin teeservale ja jäin ootama, mis saab. Ise mõtlesin, et kas trahvi jaoks ikka piisavalt sularaha on kaasas või kuidas see kõik käib.

Tuligi akna taha parimale filmiklišeele vastav kiivris ja päikeseprillidega politseinik, parajalt paks ja parimates aastates, nii neli-viiskümmend.

“Tere. Juhiluba ja autodokumendid, palun.”

Andsin loa ja autorendilepingu.

“Olete Floridas puhkusel, jah? Kaua siin juba olnud olete?”

“Nädal.”

“Ahah… teate, las ma valgustan teid natuke Florida liikluseeskirja teemal. Nimelt, kui teeservas on politsei- või kiirabiauto, millel vilkurid töötavad, siis abitöötajate turvalisuse nimel peate teise ritta ümber reastuma või kiirust 20 miili võrra vähendama.”

Vaata kui huvitav, mõtlesin. Ootamatu. Aga samas mõistlik reegel. Ja tõepoolest, kui seal teeservas need autod olid, siis ei saa välistada, et kütsin neist täie auruga otse kõrvalt mööda. Mis edasi?

“Kuna olete väljastpoolt seda osariiki, siis seekord piirdun hoiatusega. Palun, võtke see voldik, lugege läbi. Praegu kõik.”

Trahvi ei saanudki? Imelugu. Aga elamus oli mõjuv. Jäi meelde.