Esmaspäev, 17. mai. Bussireis ja Ocean Drive

May 24, 2010

Esmaspäeval võtsime ette hop-on hop-off kontseptsiooniga bussireisi Miami piirkonnas. Oleme selliseid reise teinud päris mitmes maailma linnas ja need on päris mõistlik variant kiire ülevaate saamiseks. Etteruttavalt võib Miami kohta öelda, et bussireis kinnitas meie arusaama, et Miami linn on turistile vaatamisväärsuste ja ajaloo suhtes üsna mittemidagiütlev kant.

Bussireis lõppes Ocean Drive’il, mis peaks reklaami järgi olema Miami Beachi kõige peenem koht ja kulminatsioon. Tegelikult oli ta lihtne ühesuunaline tänav, mis kõvasti autosid täis pargitud ja kus ühel pool rannapromenaad ja teisel pool Art Deco majad. Art Deco kohta võib küll kiitvaid sõnu öelda, sest Miami Beach on väidetavalt suurim Art Deco piirkond maailmas. Aga meile tekitas see hoopis kange paralleeli Pärnu rannarajooniga, kus samuti kõvasti seda stiili arhitektuuri ja rand on lähedal. Pole sugugi nii, et Miami Beach on kümme korda põnevam, üsna sarnased kohad.

P5170085

Läksime pealelõunal veel välja varast õhtusööki sööma, kus meile toodi kokteilid, mida oleks olnud paras serveerida ämbriga. Õnneks oli Happy Hour, nii et meilt kooriti ainult pool hinda, aga parajalt vinti jäime neist sellegipoolest.

P5170097