Eesti supp Saarbrückenis

September 03, 2006

Käisin Saarbrückenis. Kena koht, enamik sõjas sodiks pommitatud, nii et palju modernset mitte väga koledat arhitektuuri, aga mõned vanad kohad ka. P9020044 P9020053 Üks naljakas asi juhtus ka: leidsime Eesti suppi.

Lääne-Euroopas on Ida-Euroopa maitse leidmisega päris suuri raskusi, korduvalt olen virisenud, et piima ei saa siin jne. Rääkimata korralikust lihaga boršist. Ja eriti kehv peaks teoorias olema sellealane situatsioon Saarbrückenis, mis on Saksamaa “all vasakul nurgas” ja üks kaugemaid Saksamaa nurki, kui Eestist vaadata. Tugevate prantsuse mõjudega pealegi, kuulus see jupp ju vahepeal korduvalt Prantsusmaale.

Aga tuhkagi. Päris kesklinnas kõndides jäi silma naljakas vene pood.

P9020064

Mõtlesime, et astume korra sisse, vaatame, milline üks vene pood välja näeb. Ja interjöör oli ilma naljata “Kapa-Kohila külapood 15 aastat tagasi”. Täpselt sama lõhn, samad pooltühjad riiulid ja teise poole peal samad tooted. Igasugu kala ja vorsti oleks näiteks saanud, ja ida poolt pärit leiba ka.

Aga meid huvitasid purgisöögid. Äkki saab lausa korralikku borši või muud suppi. Muidugi sellest ei räägi, et mis “korralik” see konservsöök on, aga Eestis müüdav kohalik toode kõlbab süüa küll. Ja näe, oligi mitu borši. Üks oli selline puhas peedisupp, aga teine oli ikka lihaga. Purgi sisu nägi välja täpselt nagu Salvesti oma… ja saksakeelne nimetus sellel tootel vääriks omaette diskussiooni.

P9020100

… ja kui lähemalt purki uurida, siis ennäe imet, kes asja valmistanud on :-)

P9020098

Nii et saab ka välismaal eesti tooteid, kui hoolega otsida või kui pooljuhuslikult õigesse kohta satud.