eesti õhk

April 19, 2006

Pidime täna mõne kolleegiga lendama Londonisse. Kõik tore, aga enamvähem siis, kui rahvas sättis ennast lennuki peale minema, kuna kell oli sealmaal, anti mikrofon üle lennuki kaptenile, kes oli terminali kobinud, et midagi olulist öelda. Sõnum oli siis see, et lennuk vajab “täiendavat tehnilist kontrolli”, siis võtvat see aega vähemalt kolm tundi ja väga palutakse vabandust hilinemise pärast. Positiivse poole pealt tuleb öelda, et nad vähemalt lasid kapteni seda ütlema, mitte kedagi suvalist letiteenindajat.

Ega midagi – meie kui vanad hilinemiskalad seadsime jalamaid sammud leti poole, kus teadsime toidutšekke jagatavat ;) hilinemise puhul on need ju ette nähtud. Sealt letist saadeti meid aga pikalt – öeldi, et jah teame, et kapten ütles info edasi, kuna “ametlikku teadet” veel pole (kes võiks kaptenist veel ametlikum olla???), siis oodake. Ja ennäe imet, mõne aja pärast lõi lennu väljumisajaks hoopis 17:15 ehk tund ettenähtust hiljem, mitte kolm tundi. Sest lennuk suudeti kuidagi ikka ära vahetada.

Aga siit moraal – ära ütle välja päris täpseid tähtaegu, kui lõpptulemuses päris kindel pole? Ma ei tea, kas oli keegi, kes seda kapteni öeldud kolme tundi ka tõe pähe võttis ja läks tundideks linna peale uitama, et leida tagasi jõudes ammu ära lennanud lennuk?

Samas lennukis olid ka Afganistani lendavad kaitseväelased. Täitsa palju, lehe väitel kokku 23. Ei tea, kuidas nad sealt Gatwickist Afganistani jõuavad? Suuremad USA-NATO õhubaasid, kust militaarlennud Lähis-Idasse lähevad, asuvad ju Ramsteinis Saksamaal hoopis? Aga äkki siis UK-st lähevad kah mingid militaar- või lausa tsiviillennud sinna. Või regrupeeritakse eestlased enne edasilendu kuidagi brittidega kokku või midagi.