E-kommertsi edulugu

January 08, 2007

Vanasse aastasse jäi ka üks edulugu. Mul jäid mõned vidinad üle ja panin siia blogisse nende müügikuulutuse üles. Mõlemale leidsin ostja kõigest paari nädala jooksul.

iMaci osas panin kuulutuse ka eMug foorumisse. eMug = Estonian Mac Users Group ehk eesti mäkikasutajate seltskond, paistab, et seal foorumis on aktiivne liiklus kõige Maciträna osas ja sealt ka leidsin iMacile ostja, peale seda kui hinda oli alla lastud. Mis teha, tehnika lihtsalt aegub kiiresti. Mac toob uusi asju järjest peale ja turuväärtus kukub. Varem oli vist suht püsivama kraamiga tegu, aga tänapäeval vananeb moraalselt nagu iga teinegi asi.

PSP-ga oli veel vahvam lugu. Siin blogis oli selle kuulutus üleval, kuskil mujal polnud. Varsti kirjutaski mulle üks tore daam, et ta pole ise küll kindel, misasi see PSP üldse on, aga ta poeg leidis siit selle kuulutuse ja tahab asja :) mis seal ikka, helistasime, saime kokku, müük tehtud, kõik rahul.

Ma arvan, et see lugu illustreerib päris hästi trendi, kuhu üldse kommunikatsioon ja isiklik publitseerimine ja suhtlus on liikumas. Laias kasutuses me näeme seda alles aastate pärast, aga esimesed juhtumid on juba siin. Nimelt, et kui inimene tahab midagi enda kohta üles panna, a la ostu- või müügikuulutusi, siis ei pea mitte kulutama aega sellele, et minna kuskile kuulutustesaidile või avaldama Soovis/Kuldses Börsis, vaid ma lihtsalt panen selle oma blogisse, mis on mu online-identiteedi “keskus”, ja varustan sobiva robotloetava metainfoga. Ja kuulutustesaidid siis lihtsalt korjavad selle minu saidilt üles ja agregeerivad kokku.