Civilizationi lauamäng

May 24, 2007

Mul läks täna tuju kohe täitsa ära ja juhe jooksis kokku. Mõtlesin, et peab teemat arendama edasi positiivse postitusega :) Nimelt eile käisin postkontoris ja sain kätte oma tellitud Civilizationi. Lauamängu kujul.

86c4_1_b.JPG

Just, just, lauamängu. Välimus petab ära, on nagu arvutimäng, eks? Aga lauamäng ongi arvutimängu järgi tehtud. Õigemini kõigepealt oli lauamäng, siis arvutimäng, millest jälle omakorda tehti lauamäng. Ah, ma ei jaksa pulkadeni ajalugu seletada, Wikipedias on kirjas. Minu variant on siis Eagle Gamesi oma.

Mul on täitsa hea meel, et selle eBayst sain, kuigi hind oli üsna kirves. Aga tegu on üsna haruldase asjaga, mis ammu tootmisest maas.

Esimene huvitav asi selle mängu juures on karbi ja paki suurus. Karp on suurem kui pildilt arvata — pane kaks MacBook Pro-d pikemat külge pidi kõrvuti ja vot nii suur ja lai ongi :) ja kaalub neli kilo. Sees on jube suur kaart ja sadade kaupa mängunuppe. 2-6 mängijat.

Lugesin reegleid ka — ongi üsna sarnane arvutis olnud Civilizationile, õigemini Civ1-le. Näiteks ei ole riigipiire, religioone ega muid keerulisemaid kontsepte, mis on hiljem lisandunud. Aga sellegipoolest ähvardatakse, et mäng kestab minimaalselt kaks tundi, kuigi mõned kommenteerijad on öelnud, et kuus tundi on realistlikum.

Tudeerin veel reegleid ja siis võiks äkki ka mõne reaalse mängu teha :)