Boonus. iPad ja iPhone

May 24, 2010

Kogu reisi kestel olid meil abistavateks seadmeteks iPhone ja iPad. Kes neisse üleolevalt suhtub ja ei paku alternatiive, nende kohta väidan, et nad lihtsalt ei valda teemat. Loetlen siinkohal paar lihtsat tegevust, milleks neid kasutasime:

Laias laastus kõlbavad ülaltooduks nii iPad kui iPhone, aga iPad on parem, sest ta aku kestab kauem ja on mugavam käes hoida ja kõrvuti kahekesi vaadata. Samas on iPhone mobiilsem, nii et linna peal käies jätsime iPadi hotelli ja kasutasime iPhone’i. Siiski oli see reis minu jaoks üks kinnitus, et oleme sisenemas uude aega, kus mobiilseadmed võtavad üle paljuski selle rolli, mida enne täitsid paberraamatud ja kodutöö. Nt suutsime me Miami ühistranspordis sellest suurt midagi teadmata päris edukalt orienteeruda vaid iPhone’i abil.

Jälgisin ka teadlikult, kuidas R. iPadi kasutas, ilma et ma teda eelnevalt eraldi juhendanud oleks. Paar tegevust, nt kaardi kahe näpu abil suurendamine-vähendamine, vajasid natuke õpetust, aga R. tunnistas ka ise, et suuremas osas piisas talle koolituseks paarist minutist minu vaatamisest, kuidas ma iPadi ja puuteekraaniga ringi sõelun. Kui lisada siia mõnus Apple’i kaitsev ümbris, mobiilne kerekuju ja soodne 3G-paketi hind, mis meil võimaldas nii iPadist kui iPhone’ist igal ajahetkel vajaliku info probleemideta välja võluda, siis tõepoolest, sülearvutid on minu jaoks küll olemas, aga eilne päev. (Ja mul on jätkuvalt küsimus, miks Google Transitis Tallinna infot pole, aga Białystok on.) Sülearvuti kohtades, kus me iPadi kasutasime, oleks enamasti olnud ühtaegu nõme ja ebamugav.