Arvuti vs põrand

November 07, 2007

Nädalavahetusel juhtus muuseas selline lugu. Kõndisin mööda korterit ringi, arvuti näpu vahel. Jumal teab, mida ma parajasti mõtlesin, aga olen ju tuntud pudrunäpp. Nii juhtuski ühel hetkel, et MacBook Pro libises näppude vahelt lihtsalt välja ja ilma pikema jututa PIRAKI otse põrandale maha. Ekraan oli loomulikult lahti.

Ühel tüdrukul siin juhtus oma kodus paar nädalat tagasi sama lugu. Ja läks märksa õnnetumalt. Tema MBP nägi ikka päris õnnetu välja peale samasugust juhtumit, komponendid pudenesid kesta vahelt välja ja parandamine pidi minema 800$ maksma. Valus. Ja mikrofon lõpetas tal kah töötamise ära.

Aga kas ma seda mainisin, et õnneks minul on kodus põrand vaipkattega kaetud? :) Just-just, see mu päästiski. Nii et see õnnetus läks õnneks. Ainus nähtav tagajärg on ime-imepisike “muhk” korpusel vasakul küljel tagapool, vooluühenduse ja USB-pesa vahel. Aga pistikud ise ja kõik muu töötab. Ja arvuti ja kõvaketas töötasid sel hetkel, aga ilmselt siis MBP “kukkumisandur” tabas asja ära ja pani ketta “lukku”, sest kettadiagnostika kah ei ütle, et kõvakettal midagi viga oleks. Nii et lõpp hea, kõik hea.

Loo moraal selles, et pole mõistlik arvuti näpus kodus ringi jalutada, kui näpud ei kanna. Ja korralik vaipkate leevendab kukkumisest tekkivaid riistvara põrutusi/vigastusi päris hästi.