Ansip, ACTA ja seemned

February 09, 2012

ACTA ümber on viimastel päevadel Eestis kõva tants lahti läinud. Eks tegu ole pikema aruteluga, eelmine episood selles saagas oli USAs SOPA/PIPA teema.

Mul on küll oma arvamus sel teemal, aga kõige selle kohta on nii palju müra, et vaevalt et see kedagi niiväga huvitab ja ega mul ka midagi sisulist arutelule lisada pole.

Mind hoopis vaimustas Ansipi sooritus sel teemal Riigikogu infotunnis. Olgu see siin ka tulevastele põlvedele jäädvustatud.

Isikliku kommentaari asemel viitan hoopis Berk Vaherile.

ansipi tänane mage taidluskava viis kogu küsimuse teisele tasandile. acta actaks, kui see ka vastu võetakse, siis taibukad inimesed leiutavad uusi viise normaalselt edasi elamiseks, nagu see totrate seadusaktide puhul ikka on olnud. valusam küsimus on see, kui kaua me talume oma valitsejatena kupjaid, kes oskavad härrade sabas sörkida, kildu rebida ja “reljeefselt väljenduda”, kuid on viimaks ikkagi vaid külaülbarid, keskpärased vennikesed, kel ei ole ega tule rahvusvahelist riigimehelikku suurust, sest nad ei julge globaalses poliitikas vajadusel ka vastuvoolu ujuda. mul on häbi, et meie ühiskonnas on selliste vennikeste tipputõus normaalne, soositud ja aina kestev.