Laupäev, 15. mai. Seaquarium

May 24, 2010

Jalapõletik oli endiselt päris jube, aga niisama hotellis vahtida oleks ju kah nõme olnud. Võtsin siis ennast kokku ja komberdasime Miami Seaquariumi, mida võiks vist eesti keeles mere/vesiloomaaiaks kutsuda.

Seaquarium oli palju lõbusam koht, kui me eeldanud olime. Nimelt oli seal palju panustatud loomashowdele. Võib vaielda selle üle, kui eetiline ja loomasõbralik see on – ka Seaquariumisse sisenemisel tervitasid meid “Free Lolita” meeleavaldajad – aga mina usaldan selliste asutuste pidajaid piisavalt, et mitte erilisi süümekaid tunda, kui delfiinide, merilõvide ja muude elukate esinemisi vaadata. Delfiinid on ju väga intelligentsed loomad ja nende show’d on alati lõbusad. Miinuspoolel võiks öelda, et ka kõikjal ühesugused, nii et kui korra oled delfiinishow-d näinud, on millegagi raske üllatada. Aga ka merilõvid ei jäänud paljus alla, lisaks oli merilõvide show-sse põimitud ka hariduslik element sellest, et kui korallrahu vaatamas käid, ei maksa sealt midagi kaasa tarida. Korallidest tuleb veel allpool juttu.

P5150016

P5150017

P5150049

Tipphetk oli kindlasti tapjavaal (kuidas see eesti keeles oleks?) Lolita, kes esines koos delfiinidega ühes suures basseinis. Nii merilõvide kui delfiinide show-s oli panustatud sellele, et need elukad pritsivad esimestes ridades olevaid vaatajaid päris märjaks. Siiski ei saanud nad vastu sellele, kui seitsmemeetrine vaal kogu oma ilus basseinis püstloodis välja sööstab ja mõned sekundid hiljem jälle vette plartsatab, paisates vaatajate suunas tõsises koguses külma soolast vett. Või siis ajab ta end “ninale” püsti, nii et ainult saba jääb veest välja, ja vehib sellega vees, pritsides jällegi vett vaatajate pihta. Või kergema külje pealt, et võtab treeneritüdruku endale selga sõitma ja nad kahekesi kurseerivad uhkelt üle basseini.

P5150062

P5150056

Florida kohalik staar on ka merilehm ehk inglise keeles manatee. Me R-ga oleme mõlemad loodusliku mitmekesisuse pooldajad, aga atraktiivsuse seisukohast oli tegu küll täiesti mõttetu loomaga, kelle põhiline tegevus seisnes paigal püsimises, igav välja nägemises ja mitte millegi tegemises. Aeg-ajalt ujus küll ringi umbes sama tempokalt kui kõige aeglasem kilpkonn. Aga Florida rannapiirkondades pidi olema tegu ohustatud liigiga ja ka Seaquariumis oli üks isend, kelle saba oli laevakruvi ristipidi läbi lõiganud, nii et ainult pool saba jäi järgi.

P5150030